ahu-dudu! sen yaptın!

dudu

*bana dondurma ısmarladılar mühim bir kordinatta.
çünkü evren tam bir transsıfır noktası.

*gecikmiştim, ceza hakediyordum. keyfî bile olsa bir eşdeğerlik ilkesi kabulü ceza dediğin. trans yağ oranı sıfır olan bölgede herşey değişiyor. benim ödül dediğimin adı ceza oluyor.
çünkü evren tam bir çelişki.

*sevdiğimiz omuzlara papağan kondurulursa onların kulakları çınlıyor. sonra zorla banallik üzerine bir söyleme imzam atmam konusunda tehdit alıyorum.
çünkü evren tam bir komplo.

*konuşurken insanı iki pembe-beyaz dondurmalı şekerin ve bonus olarak hemen sol duvarda konuçlanmış onbeş figüranın birden dinlemesi güzel şey.
çünkü evren tam bir hamsi kasası.

*sonra mocaco‘nun yarım dairesinden geçerek girdik kahve içmeye. efsaneye göre tam adını söylemezseniz size içmek istediğiniz şeyi vermiyorlarmış.

*benim neden x maddesi düşen kazandan çıkıp da, power puff girls’e dram yaptığım,
cevatnur’un neden prensescilik okulunda topuklu ayakkabı giyme dersinden hoca ona taktığı için kaldığı,
sonra ahududu aromalı şüröd‘ün hayran kaldığım sesiyle tesbitleri,
trende polonyalılar,
güneybatıda afrikalılar ve portekiz’den bahsettik.

okyucu: portekiz neden her yerden çıkıyor kuzum?
pluie: portekizi ben seçmedim, seçilmiş o.

çünkü evren tam bir macellan.

*ileride ortak bir yeni tavşan seslendirmesi ihtimaline karşı albüm kapağı resmimizi önceden çektirdik.
ses yalıtımlı fanusu icadettik. sonra onu kibrit kutusuna koyduk. canlı müzik hususuyla pek ilgilenmedik. altkomşu çıldırtan türküsünü peçeteye yazmayı düşündük, sonra vazgeçtik.

çünkü evren tam bir delilik.

*semikodüktörleri ve sişarpı sevmiyoruz hepimiz. anlaştık da, diferansiyeldenklem sevmek n’oluyor?
herkes şrödinger’in zamandan bağımsız denklemini sevecek.

çünkü evren tam bir şüröd.

*feneralayı hamdullah s. beyi selamlamamız ve şeker transferini sünger bob mahallinin az ötesinde yapmamızdan sonra balkant dolaylarında sessizharfler malikanesinde son buldu.

*oyuncular evlerine dağılmasına rağmen, kıskandırma ve hava atma çalışmaları tüm gece boyunca azimle sürdürüldü.
ertesi gün cevatnur unuttuğu batıyakası sınavına girecek, şüröd anadoludan gelen numaraları meşgule çevirecek, pluie onlara sebastian yerine supergeniuspetgary almalarını önermeyi düşünecektir.

çünkü evren tam bir kıskançlıktır.

herkeste içi poison dolu pembe yüzük olmaması ve duvardaki asenkronik çentikler moral bozuyor.

zira evren tam bir boy ölçüsü alma yeridir.

pluie
Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

2 Responses to “ahu-dudu! sen yaptın!”

 1. Banu diyor ki:

  Bu yazıya http://www.bagimsizdenklem.com'da yapılmış yorumlar:

  1. şürod diyor ki:
  05 Mayıs 2008, 21:58 tarihinde.

  baaaaaaaaaaağnuu! ama sen ne yaptın böyle ya ve neden aradığımız evrene ulaşılamıyor, ahahahhaaa, şu an cevatnur’la beraber bu yazıyı okurken nasıl hislendik, nasıl kah güldük, nasıl, nasıl, nasıl anlatalım ki burda!

  ya konuşmak istiyoruz biz yorum yazmak istemiyoruz, ahaha ama yani bu kadar mı güzel entegre edilir her çeşit evren bir yazıya ya! aydın’ın sunduğu bir kadın programında olduğu gibi ellerimizi senkronik bir şekilde sağa sola sallıyarak “kıııskağnanlar çatlasın, kıskağnanlar çatlasın” türküsünü terennüm ediyoruz, inşallah kıskananları yeterince rencide edebilmişizdir, iyice bi çeşit olduk hamdolsun :k

  şimdi yazıyı bir daha okuyup, bizden başka kimsenin anlayamacağını bilmenin artizliğiyle göbeklerimizi kaşıyarak gerincez, cevatnur zaten ilk defa senin bir yazını anladığı için göz yaşlarına boğuldu.

  bölkentte misin, yoksa tek başına trans sıfır yağ bölgesine mi gittin -hüşş, siyah-beyaz çizgili benimki ha- nerdesin hığ? hesap edmdk anlmdk :\ ahahaha! sen tam bir süpersin!

  seni seviyoz lan :*
  2. şürod diyor ki:
  05 Mayıs 2008, 22:05 tarihinde.

  “çünkü evren tam bir çelişki”, “çünkü evren tam bir hamsi kasası” ve “zira evren tam bir boy ölçüsü alma yeridir” en üzeri en favorilerimiz :*
  3. Banu diyor ki:
  05 Mayıs 2008, 22:09 tarihinde.

  ulaşılamayan evrenimin şarjı bitmiş :) bir yerlerden samsung topak model telefon kondansatörü bulur bulmaz yayındayım. ama sonra, cevatnur sportif ortamlarda “beynimin içinde hala banu konuşuyor” derse ya? korkuyorum, sesli harflerden noksanlığım kadar. yazdığım yazıları sesli bir şekilde emrah beğ gibi okuyun lütfen, ritmi kaçmasın :D
  e beğ kim diyenler için; belki yakında japonşaşırtanyutuplarsitesinde bir maç esnasında yamuk masa finaliyle biten bir vidyoda birkaç snliğine göreceğiz :D
  4. passive diyor ki:
  06 Mayıs 2008, 00:08 tarihinde.

  hiiiç kıskanmadık ve dahi tüm anlatılanları anladık hıh!
  çünkü evren tam bir pass.
  orotoryo de pass. quejas de pass.(allahtan kendimi seviyorum ya kendim olmasaydım ne olurdu ne korkunç olurdu şu evrencaaaz!
  yani evren aslında peh! denilesi bir karadelik adayı.ohhh!
  ünlemlerim rüyana girsin banu mark laneganla kolkola girip.
  5. Banu diyor ki:
  06 Mayıs 2008, 00:25 tarihinde.

  yaptın yapacağını yine: yani evren aslında peh! denilesi bir karadelik adayı.
  mark’ı reddettik, sen yoksan mark da yok dedik :)
  ama bazen içimden isobel olmak geliyor.
  6. skör diyor ki:
  06 Mayıs 2008, 07:47 tarihinde.

  anlasak da anlamasak da zaten içecektik.
  hiç farketmezdik.

  çünkü evren tam bir alkolik.
  7. passive diyor ki:
  06 Mayıs 2008, 11:05 tarihinde.

  hem ahududunun rengi de acaip enteresan çıkar koca vazo bardaklarda dey mı?
  8. Banu diyor ki:
  06 Mayıs 2008, 11:50 tarihinde.

  -PASSOLINI-
  Hah. O rengi seviyorum ben işte. Bir de gözlerinin rengini tabii.
  Boyası akmasaydı saçımın rengini de seviyordum :P

  -SKÖRLENİN-
  EVREN; asitli ayran , kımız , gürcü şarabı, rus votkası, ermeni konyağı ile yıkanmış tam bir doğu bloğu ülkesi :D
  9. emekli z diyor ki:
  06 Mayıs 2008, 23:55 tarihinde.

  şu iki erkek ve 4 gızlı grubun halay başı olan kişi herkesle aynı boyda olduğu evreni sevdi. boya takmış -tam bir kereste- olduğunu düşünmeyesiniz diye portekizin neden her yerden çıktığını izah edecek.

  portekiz içinde aynalı lizbon türküsüne de ev sahipliği yapan lizbon-nam bir şehri vardır ki hangi memlekete denk gelse orayı kendinden bahsettirir. sevmeyenler var diyorlar bilemem onların zevksizliği fakat sevenler muhtemelen istanbul’a benzettiklerinden sevmişlerdir.

  istanbul’a benzer çünkü iki şehrin de içinden deniz geçer. ve fakat bir başka benzerlik de bu iki şehrin de 7şerden toplamda 14 tepe üstüne inşa edilmiş olmasıymış. bence evren tam bir sunay akın!

  7 tepe yeter mi, acem mülkünü yek sengine feda etmeye bak orasını bilemem.
  10. passive diyor ki:
  07 Mayıs 2008, 00:31 tarihinde.

  ordaki kızların kafası bulutlanmış birinde bi sürü kızancık koşturur ben hangisiyim benim saçım kısa artık ama ordakilerin hepsinin saçı uzun. bi de diğer kızın bulutundaki dondurma ahududulu mu merak ettim. sevgiler hep.
  11. cevatnur diyor ki:
  07 Mayıs 2008, 11:57 tarihinde.

  Passivecim canım-samimiyet için kusura bakma ama kızlar beni bole seviyo-bu resmin bir illustration olduğunu düşünürsek, kızın uzun saçlı olmasının bence bir ehemmiyeti yoktur.Mesela ben de etek giymem:| Önemli olan sen olarak düşünülüp çizilmedir:P
  Bir de dondurmayı yiyen ben olduuuum için hemen cevap veriyooom; karışık bi dondurmadır-Tek çeşitle yetinmem, mümkünse her lezzet bi arada ossun:)
  12. passive diyor ki:
  07 Mayıs 2008, 17:04 tarihinde.

  cevatnurcuuum adımı cevatnur olarak değiştirmek istiyorum.ne yapmalıyım? tanımadığım bir insana ilk kez -cuuuum eki kullanıyorum. hislerim karışık.yine de sevgiler.:)
  13. cevatnur diyor ki:
  08 Mayıs 2008, 09:48 tarihinde.

  Bir cevatnur tavsiyesi; canım hislerin karışmasın, açık ve net ol… bak hayat boyu rahat edersin…Seviyosaaan seviyoruuum de uleeeeeen:D
  Senin o sert görünümün altında yatan duygusal ve narin passive’e dokunabildiysem ne mutlu bana…Yeniden görüşmek dileğiyle-tanışdık artık de mi?
  14. şüröd diyor ki:
  08 Mayıs 2008, 11:57 tarihinde.

  işte cevatnur’un karşı konulamaz olmasının tüm sırrı açık ve net gözler önünde, çünkü kendisi de öyle: açık, net, direkt ve en önemlisi insan, hahaha, dolaylı/kaypak anlatımlara meydan okurcasına tek tabanca, çıpıçıplak [şüphesiz gövdesi doğal bir bitki örtüsü olan makimsi bişiyle örtülüdür] bir cevatnur, şu an ağlamak istiyorum!!1 passive canım -kusura bakma ben de gaza geldim :p- bizim evde bir müştemilat var, seni oraya almak istiyoruz -kadro garantili-, duvarlara sulu boya yapabilirsin hem : ) banu’nun çok fena arkandan atıp tutmasına rağmen sana inandık, gönülden bağlandık biz, ki zaten cevatnur seni istiyorsa fazla bi seçeneğin yok, direnme :f
  15. Banu diyor ki:
  08 Mayıs 2008, 11:59 tarihinde.

  komplooooo!
  16. passive diyor ki:
  08 Mayıs 2008, 16:06 tarihinde.

  ben zaten çok dirençli bi insan olamam kaypak bir ruhum varr cevatnuru alıyorum tamam.müştemilat teklifiniz de muhteşemus efem yalnız çalışırken mark lanegan dinlemek davidoff kahve içmek gibi lükslerim vardır bilmem karşılayabilcek msiniz? :D
  cevatnurum tanıştık tanıştık bittabi hem de nasssııı!
  iyelik takısı bile şeyettim sana..:P

 2. https://plus.google.com/

  Atopya » Blog Archive » ahu-dudu! sen yaptın!